Дион

Дион Оваа страна е преземена од Сопственикот на местото.

 • 3.98/5-
 • 44 препораки

Ресторанот Дион е отворен на 15-ти Април, 2009 година во центарот на градот Скопје. Располага со врвна услуга, одлична храна и голем избор на домашни и странски вина.

Покажи повеќе
Покажи помалку
Напиши препорака Додади слика Додади во Листа Резервација

Гласови

за Дион

Услуга
Храна
Погодно за деца
Локација
За бизнис
Романтично
Најдобра вредност
Атмосфера
Пијалоци
Квалитет
За специјални пригоди
Покажи повеќе
Покажи помалку
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Напиши препорака

Ве молиме напишете читко, без користење навредлив и вулгарен јазик.
Објави
 • Marko

  Marko Matkaliev

  пред повеќе од 11 месеци

  Ako ste ljubitel na spora usluga, seljacka muzika i ne vi preci sredna klasa na hrana, togas Dion e vistinskoto mesto za vas

 • Охрид Вечно

  Охрид Вечно Македонски Само

  пред повеќе од 1 година

  уживај во добра храна

 • aneta

  aneta Deskovska

  пред повеќе од 1 година

  Дион не е место кое го препорачувам има лоша музика позитивно е што се наога во центарот на Ск покрај Вардар и имаа ден за промоција Но јас би го пропрацала на истата локација Плаза де Торос која има одлицна храна пријатна музика топ услуга

 • Adrijan

  Adrijan Kolistrkoski

  пред повеќе од 1 година

  Според мене многу би било подоборо да се седне на било која локација на кеј наместо во Дион. Освен што локацијата е добра, сметам дека имаат неквалитетна услуга, лоша музика, со просечна храна.

 • Pepovski

  Pepovski Darko

  пред повеќе од 1 година

  Знаат да имаат многу добри понуди на неделата..ден на пицата, ден на гирото, салатата..за време на сончевите денови е идеално, но се надевам што побрзо ќе завршат градежните работи во околина, за да се ужива максимално :)

 • Aleksandra

  Aleksandra Stankovska

  пред повеќе од 1 година

  Во минатото би ги оценила како исклучител ресторан, но последните три пати кога бев, просто ме разочараа! Неквалитетна услуга, ладна храна! На кеј има и мн подобри места.

 • Душан

  Душан Петровиќ

  пред повеќе од 1 година

  Храната е добра, цените се пристојни но услугата е катастрофа. Чекавме 10 минути да нарачаме, пола саат да ја спремат нарачката за четворица и уште 15 минути само за да платиме. Сето тоа во делумно празен ресторан. На келнерот му беше поинтересно да си прави муабет со колегите отколку да не услужи. На ваква услуга тешко дека би се вратил повторно.

 • Sanja

  Sanja Kostadinova

  пред повеќе од 1 година

  Превкусни јадења на супер локација. браво

 • Biljana

  Biljana Petrovska

  пред повеќе од 1 година

  Dobra lokacija, pristojni ceni, dovolno prostrano, muzika za secij vkus vo zavisnost od denot na nedelata.

 • Emilija

  Emilija Zaevska

  пред повеќе од 1 година

  Pristapni ceni, interesen spoj na hrana.Prostrano za pogolemi sobiri, e samo treba da go pogodite denot zaradi razlicnite stilovi na muzika:)

123 ...5
 • Највкусното „Топло - Ладно“ во Скопје
  Највкусното „Топло - Ладно“ во Скопје

  одPepovski Darko

  Овој десерт го обожавам и каде и да одам, сакам да го вкусам :) Сакав да споделам каде се може да се проба „Топло - Ладно“ во Скопје, а дополнително и да го додадете вашиот предлог за да може да го посетам. Јас ги издвоив овие...
1