Дион Оваа страна е преземена од Сопственикот на местото.

 • 4.04 -
 • 45 препораки

See all 4 photos

Ресторанот Дион е отворен на 15-ти Април, 2009 година во центарот на градот Скопје. Располага со врвна услуга, одлична храна и голем избор на домашни и странски вина.

Покажи повеќе
Покажи помалку
Напиши препорака Додади слика Додади во Листа
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  

Напиши препорака

Ве молиме напишете читко, без користење навредлив и вулгарен јазик.
Објави
 • Vera

  пред повеќе од 2 години

  Mestence za secij vkus i secij dzeb

 • Natalija

  пред повеќе од 2 години

  Место со одличен избор на интернационални и домашни јадења. Услугата е видно подобрена, келнерите срдечни. Пробајте тапас со пршута и моцарела, во комбинација со вино.

 • Marko

  пред повеќе од 3 години

  Ako ste ljubitel na spora usluga, seljacka muzika i ne vi preci sredna klasa na hrana, togas Dion e vistinskoto mesto za vas

 • Охрид Вечно

  пред повеќе од 3 години

  уживај во добра храна

 • aneta

  пред повеќе од 3 години

  Дион не е место кое го препорачувам има лоша музика позитивно е што се наога во центарот на Ск покрај Вардар и имаа ден за промоција Но јас би го пропрацала на истата локација Плаза де Торос која има одлицна храна пријатна музика топ услуга

 • Adrijan

  пред повеќе од 3 години

  Според мене многу би било подоборо да се седне на било која локација на кеј наместо во Дион. Освен што локацијата е добра, сметам дека имаат неквалитетна услуга, лоша музика, со просечна храна.

 • Pepovski

  пред повеќе од 3 години

  Знаат да имаат многу добри понуди на неделата..ден на пицата, ден на гирото, салатата..за време на сончевите денови е идеално, но се надевам што побрзо ќе завршат градежните работи во околина, за да се ужива максимално :)

 • Aleksandra

  пред повеќе од 3 години

  Во минатото би ги оценила како исклучител ресторан, но последните три пати кога бев, просто ме разочараа! Неквалитетна услуга, ладна храна! На кеј има и мн подобри места.

 • Душан

  пред повеќе од 3 години

  Храната е добра, цените се пристојни но услугата е катастрофа. Чекавме 10 минути да нарачаме, пола саат да ја спремат нарачката за четворица и уште 15 минути само за да платиме. Сето тоа во делумно празен ресторан. На келнерот му беше поинтересно да си прави муабет со колегите отколку да не услужи. На ваква услуга тешко дека би се вратил повторно.

 • Sanja

  пред повеќе од 3 години

  Превкусни јадења на супер локација. браво

123 ...5
 • Највкусното „Топло - Ладно“ во Скопје
  Највкусното „Топло - Ладно“ во Скопје

  одPepovski Darko

  Овој десерт го обожавам и каде и да одам, сакам да го вкусам :) Сакав да споделам каде се може да се проба „Топло - Ладно“ во Скопје, а дополнително и да го додадете вашиот предлог за да може да го посетам. Јас ги издвоив овие...
1

Дали е ова Вашиот бизнис? Станете администратор!

Превземете контрола над Вашата on-line репутација и комуницирајте со Вашите клиенти.

Препораки за слични места